Tak jako minulý rok Nokia představila na veletrhu MWC v Barceloně nostalgickou Nokii 3310, letos dala reinkarnaci Nokii 8110.

Minulý rok Nokii strategie s uvedením “novodobé” Nokie 3310 vyšla. Značka díky tomu nejen že dostala obrovský mediální zájem, ale taktéž zjistila, že vsadit na nostalgii se vyplatí. Nokia 3310 byla celý rok nedostatkové zboží jak ve světě, tak i v České republice. Zvláště před Vánoci, kdy byla nákupní horečka v plném proudu, nestačily eshopy Nokie 3310 naskladňovat. Proto se nedivíme, že letos Nokia přistoupila na stejnou strategii. Vydání dalšího telefonu s “nostalgickým” nádechem, může zaručit další mediální poprask.Nokia 8110 v roku 1996

Nokia 8110 byla jednou z prvních high end Nokií. Charakteristickým vzhledem, který byl přezdívaný jako “banán” se vryla do paměti spoustu lidem. Výsuvný kryt telefonu chránil klávesnici před jejím poškozením, ergonomicky banánovému tvaru můžeme zase přisuzovat lepší kvalitu hovoru, jelikož mikrofon byl blíže k ústům. “Chvat”, který při přijmutí příchozího hovoru stačilo udělat, byl legendární. Stačilo totiž pouze vysunout kryt.

Nokia 8110 se dostala dokonce i do kultovního filmu Matrix. A cena tohoto telefonu byla z dnešního pohledu také jak z Matrixu. Počáteční totiž přesahovala 1 000 Eur, ale i tak se stala obchodním trhákem.

Nokia 8110 v roce 2018

O 22 let později, jakoby nostalgie opět klepala na dveře tak, jako to bylo u Nokie 3310. Banánovitý tvar zůstal zachován, přibyly nové barvy, větší displej a na dnešní dobu nutná funkce – internet. Dokonce v podání LTE. Brouzdání na webu samozřejmě nebude patřit k těm uživatelsky nejpřívětivějším, nicméně internet je dnes pro mnohé zásadním parametrem k pořízení daného mobilu.

Všechno nasvědčuje dokonalému nostalgickému požitku, zvlášť, když se nová Nokia 8110 nebude prodávat za počáteční cenu jako svá starší předchůdkyně. Prodej této novinky by měl odstartovat v průběhu května tohoto roku za cenu okolo 2 000 Kč.

 

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *